Кабінет Міністрів України запроваджує нову програму матеріального заохочення для молодих медиків. Випускники медичних вишів, які розпочнуть свою професійну діяльність у сільських лікарнях або на територіях, де тривають або тривали бойові дії, зможуть отримати одноразову грошову виплату у розмірі 200 тисяч гривень.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, наголосивши, що це один зі способів подолати брак медичних кадрів у регіонах.
Хто може претендувати на виплату
Як уточнив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, допомога призначена для молодих лікарів, які завершили інтернатуру починаючи з 2025 року. Умовою отримання коштів є підписання контракту на роботу у державному або комунальному медичному закладі терміном щонайменше на три роки.
Де повинні працювати лікарі
Виплату зможуть отримати лише ті фахівці, які працевлаштуються в одному з таких типів медичних закладів:
- у сільській місцевості;
- на територіях, де ведуться або велися бойові дії;
- на тимчасово окупованих Росією територіях (відповідно до офіційного переліку Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій).
Окрім цього, посада має бути вакантною, тобто відкритою на момент працевлаштування, а рівень заповнення лікарських ставок у закладі не повинен перевищувати 75%. Також вакансія повинна бути опублікована на Єдиному державному порталі пошуку медичних кадрів.
Механізм отримання виплати
Якщо лікар виконає всі зазначені умови, він отримає одноразову допомогу у розмірі 200 000 гривень. Програма спрямована на те, щоб стимулювати молодих медиків залишатися в Україні та працювати там, де є найбільша потреба в лікарях.
Роз’яснення Міноборони
У Міністерстві оборони України прокоментували інформацію щодо можливого скасування броні для медиків, зазначивши, що мова йде лише про точкові дії, а не масове зняття захисту. Це питання не стосується механізму виплат для випускників, які працюватимуть у медичних установах за вказаними умовами.