Культурна спільнота Вінниці спільно з департаментом культури міської ради організувала масштабний гуманітарний збір для мешканців звільненої Балаклії на Харківщині. Цього разу акцент зроблено на культурній підтримці та допомозі дітям деокупованого міста.
До Балаклії вирушать музичні інструменти, україномовна література, сучасні ґаджети та понад сотня індивідуальних коробок із подарунками для дітей. Все це підготовлено працівниками закладів культури Вінницької громади.
Культурне відновлення як інструмент єдності
Як розповів директор департаменту культури Максим Філанчук, ідея нової поїздки виникла після першого візиту до Балаклії, який відбувся в листопаді минулого року. Тоді разом з іншими вінницькими волонтерами він доставив теплий одяг, засоби гігієни, телефони та велосипеди. Тепер же команда поставила за мету поглибити культурні зв’язки між двома містами-друзями.
“Балаклія відбудовується. Вінниця вже надала 10 мільйонів гривень на відновлення житлових будинків та об’єктів інфраструктури. Але не менш важливе завдання — налагодити культурний міст між Сходом і Центром України”, — зазначає Філанчук.
Зібрана допомога включає музичні інструменти, серед яких електрогітара, флейта, скрипка, віолончель, баяни та синтезатор. Всі вони будуть передані місцевій музичній школі Балаклії, яка зазнала мародерства з боку російських військових.
Мистецтво та навчання — у подарунок дітям
Передача гуманітарної допомоги здійснюється через волонтерський центр «Шахіна». У межах поїздки також планується культурна програма для мешканців Балаклії: до міста приїдуть вінницькі музиканти та актори камерного театру, які покажуть виставу «Про мрію, яку не можна зраджувати».
Окрім того, для дітей організують:
- уроки з вивчення української мови;
- майстер-класи;
- солодкі подарунки в індивідуальних коробочках;
- подарункові телефони та ґаджети для навчання.
Точна дата виїзду волонтерів не розголошується з міркувань безпеки, адже Балаклія і досі залишається прифронтовим містом. Проте організатори запевняють — поїздка відбудеться вже в другій половині січня.
Цей крок є продовженням ініціативи, яка спрямована не лише на матеріальну допомогу, а й на культурну інтеграцію та підтримку мешканців звільнених територій України.