Колишній президент США Дональд Трамп може вийти з переговорів щодо врегулювання війни в Україні, якщо вважатиме, що його залучення використовується у власних інтересах інших сторін. Про це заявив його радник і спеціальний представник Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу ABC News.
За його словами, Дональд Трамп розглядає українське питання як ключове на глобальній арені, однак готовий дистанціюватися від мирного процесу, якщо не побачить у ньому перспективи.
“Якщо президент відчує, що його використовують у своїх інтересах і немає надії на прогрес, він скаже: ‘Усе, з нас досить. Європа, тепер це ваша проблема. Розберіться з нею’”, – наголосив Келлог.
Виклики нового глобального балансу
Келлог підкреслив, що ситуація сьогодні є принципово іншою, ніж у перший термін президентства Трампа. Раніше такі держави, як Росія, Китай, Іран та Північна Корея, діяли розрізнено, а нині об’єдналися в нові союзи та уклали оборонні угоди.
Саме тому, на його думку, ризики геополітичної ескалації значно зросли. Якщо США відмовляться від ролі модератора або миротворця, наслідки можуть зачепити весь світ.
“Можуть статися погані речі, і вам тоді доведеться відповідати”, – зазначив спецпредставник.
Ставка на обережність і поради команди
Келлог висловив сподівання, що усі рішення щодо російсько-української війни ухвалюватимуться розсудливо. Він вважає, що Трамп, у разі повернення до влади, має покладатися на аналітику та поради компетентної команди, а не діяти емоційно.
Що буде, якщо США припинять переговори
Український посол у Бразилії Андрій Мельник раніше визнавав, що нинішню політичну ситуацію в США важко спрогнозувати. За його словами, рішення щодо участі у мирному процесі можуть змінюватися непередбачувано, залежно від внутрішньополітичного контексту.
У свою чергу, аналітики Associated Press зауважили, що подальша військова ситуація на фронті значною мірою залежить від того, чи продовжать США підтримувати Україну ресурсами й озброєнням. У разі виходу Вашингтона з переговорів, баланс сил на полі бою може суттєво змінитися.