В Україні за перші чотири місяці 2025 року зафіксовано 130 адміністративних правопорушень, пов’язаних із булінгом. Це на 15% більше, ніж у аналогічному періоді 2021 року. Про це свідчить аналітика правоохоронних органів, яка вказує на зростання кількості звернень щодо цькування серед підлітків.
Щомісячно поліція складає в середньому 32 протоколи за фактами булінгу. Більше половини таких випадків стосуються школярів віком від 14 до 16 років. Проте лише у 48% випадків зафіксовано прийняття рішень за результатами провадження.
Динаміка зростання цькувань
Після суттєвого зниження випадків булінгу у 2022 році (лише 10 протоколів щомісяця), у 2024 році цей показник зріс до 22, а вже у 2025 сягнув 32 випадків на місяць. Особливо зросла кількість правопорушень, вчинених підлітками індивідуально, а не групами.
“130 адміністративних правопорушень за булінг виявила поліція за перші чотири місяці 2025 року. Це, в середньому, 32 протоколи на місяць – на 15% більше, ніж у ‘довоєнному’ 2021 році”, – йдеться в аналізі правоохоронців.
Покарання за приховування фактів цькування
У 2025 році вперше зафіксовано зростання кількості покарань керівників шкіл за замовчування булінгу. Вже 11 адміністративних протоколів було складено на освітніх управлінців, які не повідомили про факти цькування, що становить 9% від усіх цьогорічних випадків.
Тенденції: менше групового булінгу
Аналітики відзначають позитивну динаміку щодо зменшення кількості групових або повторних випадків булінгу. Це може свідчити про кращу роботу шкільних служб превенції, але водночас вказує на зростання прихованого або індивідуального тиску серед учнів.
У цілому, ситуація вимагає посиленої уваги з боку педагогів, батьків і соціальних служб, адже цькування в підлітковому середовищі, як показує статистика, повертається до довоєнних показників, а подекуди навіть перевищує їх.